Skrzyniowe, ciężarowe

Pośród wszystkich rodzajów przyczep wyróżnić możemy te lżejsze niż np. specjalistyczne przyczepki samochodowe dwuosiowe i jednoosiowe oraz te nieco cięższe typu przyczepki skrzyniowe i ciężarowe. Wielu osobom wydaje się, że przyczepy ciężarowe i skrzyniowe przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia do korzystania z...

Pośród wszystkich rodzajów przyczep wyróżnić możemy te lżejsze niż np. specjalistyczne przyczepki samochodowe dwuosiowe i jednoosiowe oraz te nieco cięższe typu przyczepki skrzyniowe i ciężarowe. Wielu osobom wydaje się, że przyczepy ciężarowe i skrzyniowe przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia do korzystania z tego rodzaju sprzętu. To często powielany mit, o ile jej masa całkowita po załadunku nie przekracza 750kg, a całkowita masa zestawu nie przekracza 3,5t, to każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B może zostać również posiadaczem i użytkownikiem przyczepy skrzyniowej. Kolejnym stereotypem, który już dawno odszedł w zapomnienie, jest stwierdzenie, że tego rodzaju przyczepy są ciężkie do załadunku. Owszem, z pewnością załadowanie lekkiej przyczepki jednoosiowej jest nieco łatwiejsze, ale załadunek przyczepy skrzyniowej dzięki takim udogodnieniom jak niskie zawieszenie oraz otwierane zarówno przednie, jak i boczne borty zdecydowanie ułatwiają sprawę.

Zalety przyczepek skrzyniowych i ciężarowych

Zanim zakupisz wprost stworzoną do Twoich potrzeb przyczepę, powinieneś zastanowić się, jakie będzie jej przeznaczenie, ponieważ jeśli przyczepa służyć nam będzie do regularnego przewozu, warto wybrać taką, która będzie idealnie dopasowana do przewożonych przez nas rzeczy, ze względu na fakt, że np. meble będą wymagać od nas innych warunków transportu niż płody rolne, nie tylko ze względu na sam przewóz, ale również sposób załadunku i rozładunku. Przyczepy skrzyniowe idealnie nadają się do przewożenia materiałów sypkich dzięki swojej szczelności nadwozia, to gwarantuje nam możliwość transportu takich rzeczy jak miał, piasek, czy drobne płody rolne. Przyczepki te wspaniale sprawdzają się nie tylko w zestawieniu z samochodami, ale również z ciągnikami co jest niewątpliwym plusem dla osób prowadzących gospodarstwa rolne, czy działających w branży ogrodniczej.

Przyczepki skrzyniowe i ciężarowe dostosowane do Twoich potrzeb

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru przyczepy? Po pierwsze na jej ładowność i wagę, ponieważ osoby posiadające prawo jazdy kategorii B muszą pamiętać o tym, aby nie przekroczyć dozwolonej masy zestawu, warto więc zadbać o odpowiednio dobraną pod tym kątem przyczepkę. Powinniśmy zastanowić się również nad tym, czy wolimy jednoosiową, czy przyczepkę samochodową dwuosiową. Jednoosiowe przyczepki idealnie sprawdzą się przy lżejszych ładunkach, dwuosiową powinniśmy wybrać w przypadku transportowania cięższych rzeczy ze względu na możliwość odpowiedniego rozłożenia ciężaru, amortyzację i zwrotność. Podczas wyboru tego rodzaju profesjonalnych przyczep należy wziąć pod uwagę wiele czynników, również planowany rozwój naszej firmy, czy gospodarstwa, przyczepa to inwestycja na lata i warto wybrać taką, która posłuży nam zarówno teraz, jak i za kilka lat i mimo ich upływu wciąż będzie spełniała swoje zadanie i przy tym pozwoli nam rozwijać nasze firmowe przedsięwzięcia.

Przyczepa Brenderup BT2000

Przyczepa dwuosiowa wywrotka
Cena
0,00 zł brutto
0,00 zł netto

Filtruj według