Lawety

Zepsuty samochód, który w czasie podróży odmówił posłuszeństwa, nie jest jedynym powodem, dla którego człowiek może potrzebować lawety. Wbrew panującym przekonaniom, można ich używać nie tylko do holowania pojazdów niezdolnych do samodzielnej jazdy, ale też do przewożenia rzeczy ciężkich, o dużej powierzchni, które nie zmieszczą się do wnętrza samochodu...

Zepsuty samochód, który w czasie podróży odmówił posłuszeństwa, nie jest jedynym powodem, dla którego człowiek może potrzebować lawety. Wbrew panującym przekonaniom, można ich używać nie tylko do holowania pojazdów niezdolnych do samodzielnej jazdy, ale też do przewożenia rzeczy ciężkich, o dużej powierzchni, które nie zmieszczą się do wnętrza samochodu osobowego. Takich sytuacji jest wiele, a najbardziej powszechną jest remont lub przeprowadzka. Potrzebujemy wtedy przetransportować artykuły budowlane i sprzęty domowe o dużej masie, co nie jest łatwym zadaniem. Oprócz pomocy przyjaciół przydają się wtedy przyczepy oraz lawety.

Nowe i praktyczne lawety na sprzedaż

Na polskim rynku dostępnych jest wiele propozycji dla każdego, kto potrzebuje niezawodnego sprzętu do przewożenia dużych przedmiotów, takich jak niesprawne samochody. Cena lawety zależna jest od liczby osi oraz ewentualnego dodatkowego wyposażenia, takiego jak pasy spinające, które zabezpieczą przewożone pojazdy przed uszkodzeniami czy też stabilizator jazdy, który sprawi, że podróż będzie bardziej komfortowa oraz da kierowcy większą kontrolę nad lawetą. Przyczepki samochodowe dzielimy na pojedyncze i piętrowe. Drugich używa się rzadziej, do transportu samochodów niezarejestrowanych, czyli takich, które nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Najczęściej spotykane są lawety pojedyncze. To one służą do przewożenia materiałów budowlanych, urządzeń AGD oraz niesprawnych samochodów. Wiele zastosowań lawet sprawia, że są to produkty wielofunkcyjne, zdolne zadowolić każdego klienta, który zdecyduje się na ich zakup.

Lawety samochodowe niezawodnym rozwiązaniem

Niesprawny samochód to problem dla kierowcy, którego rozwiązanie może wiązać się z ogromnymi kosztami. Zanim jednak te zostaną określone przez mechanika, pojazd należy przetransportować do warsztatu. Najprostszym sposobem jest skontaktowanie się ze znajomym, który posiada linkę i hak przeznaczony do holowania auta. Możliwe jest także wypożyczenie przyczepki z kierowcą, który za odpowiednią opłatą dostarczy samochód na miejsce. Nie jest to jednak tania sprawa, szczególnie jeśli samochód często nas zawodzi. Najlepsze okazuje się zatem kupno lawety samochodowej, dzięki której będziemy w stanie zająć się każdym potrzebującym holowania pojazdem. Kiedy linka i hak nie wystarczą, wtedy do akcji musi wkroczyć przyczepka samochodowa. Wśród lawet dostępne są przyczepki wyposażone w wyciągarkę. Jest to bardzo przydatna inwestycja, ponieważ może pomóc w wyciągnięciu samochodu z rowu lub postawić auto wywrócone, które ucierpiało w wypadku, na jego koła. Lawety zdolne są do transportu zarówno lżejszych samochodów osobowych, jak i wymagających tirów, niezależnie od dystansu. Od całkowitej masy lawety zależy, kto będzie mógł ją prowadzić. Samochód i przyczepa nie mogą przekraczać 3,5 tony, aby kierowcą został posiadacz prawa jazdy kategorii B. Cięższe sprzęty wymagają specjalnych uprawnień, tj. kategorii B+E. W ogólnym rozrachunku, posiadanie lawety jest bardzo opłacalne. Cena lawety zależy od wymagań kupca, dlatego z łatwością można dopasować ją do możliwości swojego portfela.

Laweta Lorries PLI27-4521

Laweta ze zintegrowanymi najazdami
Cena
0,00 zł brutto
0,00 zł netto

Filtruj według