Do przewozu sprzętu budowlanego

Każdy właściciel zarówno małej, lokalnej firmy budowlanej, jak i dużej działalności, która wykorzystuje sprzęt budowlany taki jak koparki, ciągniki, czy buldożery wie, że często sprzęt budowlany trzeba przetransportować z punktu A do punktu B. Często te punkty są od siebie oddalone nawet o setki kilometrów, dlatego wybierając przyczepę do przewozu sprzętu...

Każdy właściciel zarówno małej, lokalnej firmy budowlanej, jak i dużej działalności, która wykorzystuje sprzęt budowlany taki jak koparki, ciągniki, czy buldożery wie, że często sprzęt budowlany trzeba przetransportować z punktu A do punktu B. Często te punkty są od siebie oddalone nawet o setki kilometrów, dlatego wybierając przyczepę do przewozu sprzętu budowlanego, powinniśmy zadbać o odpowiedni dobór tak, aby przewóz naszego sprzętu odbywał się w pełni bezproblemowo i bezpiecznie dla nas, dla naszych maszyn i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Odpowiednio dobrana przyczepka to odpowiednie wyważenie, dzięki któremu manewrowanie przyczepą, na której znajduje się ciężki sprzęt budowlany, jest bezpieczne i stosunkowo łatwe, co z pewnością ucieszy posiadaczy prawa jazdy kategorii B, którzy mogą przewozić niewielki sprzęt budowlany w zależności od całkowitej masy całego zestawu. Wiele firm na rynku oferuje wynajem przyczep do przewozu sprzętu budowlanego, jednak na dłuższą metę okazuje się to nieopłacalne w porównaniu do posiadania własnej przyczepy.

Laweta, przyczepa ciężarowa, czy może samochodowa przyczepka dwuosiowa, co wybrać?

Do transportu sprzętu budowlanego nada się kilka rodzajów przyczep i tylko od nas zależy, na którą z nich się zdecydujemy. Co powinniśmy wziąć pod uwagę? Przede wszystkim gabaryt sprzętu budowlanego, który posiadamy. Warto zastanowić się, czy w przyszłości ilość i rodzaj posiadanego przez nas sprzętu nie wzrośnie. Jeśli planujemy rozwój firmy i jej rozbudowę o kolejnych kilka maszyn budowlanych w przyszłości warto już teraz zaopatrzyć się w taką przyczepę, która przewiezie nie tylko ten sprzęt, który posiadamy obecnie, ale również ten, który planujemy posiadać w przyszłości, ponieważ przyczepka to produkt, który będzie nam służył przez lata. Do sprzętu budowlanego możemy użyć przyczep w wersji jednoosiowej oraz dwuosiowej, jeśli nasze maszyny nie są lekkie, zdecydowanie powinniśmy wybrać drugą opcję. W zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy wybrać przyczepę otwartą oraz zamkniętą, obie wersje gwarantują solidne wykonanie i bezpieczny przewóz, jednak przyczepa zamknięta dodatkowo chroni nasze maszyny budowlane przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, mróz i śnieg, czy palące słońce. Zamknięta przyczepa jest też doskonałym sposobem ochrony przed kradzieżą. 

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania, czyli dodatkowe udogodnienia przyczepek 

Każda z przyczepek to przemyślany i odpowiednio dobrany zestaw udogodnień i opcji, które gwarantują bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać przyczepę z interesującymi nas udogodnieniami. Wśród wielu bardzo praktycznych opcji znalazły się między innymi takie jak np. podjazdy dla pojazdów, podłogi skrzyni z blachy ryflowanej, wzmocnienia poprzeczne, powłoki antykorozyjne, czy ramy poddane procesowi otworowania oraz przetłaczania. Tylko od nas zależy jaką przyczepę do przewozu sprzętu budowlanego wybierzemy, jeśli jednak jesteśmy nowicjuszami w branży, możemy skorzystać z porad wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą nam w wyborze najlepszej przyczepki.

Filtruj według