Do przewozu motocykli

Współcześnie motocykle stają się coraz popularniejszą formą transportu. Czasami jednak to jednoślad trzeba przewieźć z jednego miejsca do drugiego. Jak się do tego zabrać? Najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem zdecydowanie jest zakup przyczepki specjalnie dopasowanej do przewozu motocykli. Należy jednak pamiętać, że aby mogła ona być ciągnięta przez...

Współcześnie motocykle stają się coraz popularniejszą formą transportu. Czasami jednak to jednoślad trzeba przewieźć z jednego miejsca do drugiego. Jak się do tego zabrać? Najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem zdecydowanie jest zakup przyczepki specjalnie dopasowanej do przewozu motocykli. Należy jednak pamiętać, że aby mogła ona być ciągnięta przez osobę z prawem jazdy kategorii B, jej masa nie może przekroczyć 750 kg. Biorąc to pod uwagę, wybór lawety powinien być jak najbardziej przemyślany. Bardzo ważne jest, aby produkt cechował się najwyższą jakością wykonania. Pozwoli to na użytkowanie przyczepki jednoosiowej lub dwuosiowej przez długie lata. Konstrukcja każdej z nich musi być dokładnie przeanalizowana, zwiększa to funkcjonalność lawet, które powinny odgrywać swoją rolę bezbłędnie. Z niezawodną lawetą nawet najdłuższe trasy, po których trzeba przewieźć motocykl, nie będą stanowiły problemu. Materiały z najwyższej półki, z których zostały wykonane nasze przyczepy to gwarancja odporności na niekorzystne warunki drogowe i pogodowe.

Jaką przyczepkę wybrać?

Przy wyborze lawety trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim na jej wagę. Większość osób w Polsce dysponuje prawem jazdy kategorii B, które uprawnia do ciągnięcia przyczepki samochodowej jedno lub dwuosiowej, której masa łącznie z autem nie przekroczy 3,5 t. Przyczepa przystosowana do przewozu motocykli powinna być lekka i zwrotna. Istotne jest, aby była wyposażona w wiele punktów, do których można przytwierdzić transportowany pojazd. Uchroni to motocykl przed ewentualnym upadkiem i unieruchomi go, co zwiększy komfort prowadzenia lawety. Pasy transportowe zapewnią bezpieczeństwo zarówno kierowcy i pasażerów, jak i innych, mijanych po drodze pojazdów, dobrze więc zadbać o ich dużą ilość. Niektóre z lawet, wyposażone w szyny i rynny najazdowe posiadają także dodatkowe pałąki, które dostosowane do motoru zwiększą jego bezpieczeństwo. Nisko osadzone zawieszenie pomoże w załadunku motocykli i ich późniejszym rozładunku. Łatwa w manewrowaniu przyczepka samochodowa jednoosiowa lub dwuosiowa doskonale sprawdzi się do transportu nawet kilku motocykli.

Przyczepka jedno czy dwuosiowa?

W naszej ofercie można znaleźć przyczepki jednoosiowe i przyczepki dwuosiowe. Oba typy doskonale sprawdzą się do przewożenia motocykli, wybór zależy więc od indywidualnych preferencji każdego klienta. Ważne jest, aby dostosować wielkość lawety do samochodu, którym będziemy ją ciągnąć. Jej masa nie może przekroczyć wagi samochodu ze względu na ustalone normy. Biorąc to pod uwagę, właściciele mniejszych samochodów raczej powinni przeglądać przyczepki jednoosiowe. Duże samochody terenowe, ważące nieco więcej, bez problemów pociągną przyczepki dwuosiowe, które w dużym stopniu odciążą samochód, zmniejszając jednocześnie zużycie opon. Lawetami jednoosiowymi jednak bardzo łatwo się manewruje, co sprawia, że podróż będzie bezproblemowa. Wybór odpowiedniej lawety niewątpliwie musi zostać poprzedzony zapoznaniem się z panującymi przepisami, których trzeba przestrzegać. Jako że oba typy produktów dostępnych w katalogu doskonale sprawdzą się do przewozu motocykli, należy dokładnie zapoznać się z ofertą i przejrzeć wszystkie propozycje, które wydają się stosowne.

Filtruj według