Do przewozu łodzi

Łodzie to bardzo kosztowny środek transportu, dlatego, kiedy potrzebujemy przetransportować naszą własną, warto zainwestować w profesjonalną, specjalnie przystosowaną do tego celu przyczepę dwuosiową lub jednoosiową, które zminimalizują ryzyko uszkodzenia naszej łodzi podczas transportu. Warto zadbać o to, aby nasza przyczepa była odpowiednia wielkościowo i...

Łodzie to bardzo kosztowny środek transportu, dlatego, kiedy potrzebujemy przetransportować naszą własną, warto zainwestować w profesjonalną, specjalnie przystosowaną do tego celu przyczepę dwuosiową lub jednoosiową, które zminimalizują ryzyko uszkodzenia naszej łodzi podczas transportu. Warto zadbać o to, aby nasza przyczepa była odpowiednia wielkościowo i posiadała wszelkie zabezpieczenia potrzebne do bezpiecznego przewożenia łodzi, która jest przedmiotem wielkogabarytowym. Przyczepy do przewozu wodnych środków transportu powinny być wyposażone w obniżone lub hydrauliczne zawieszenie, które umożliwi nam bezpieczne i bezproblemowe zwodowanie naszej łodzi. Dla nieco większych łodzi przyczepa może okazać się niewystarczająca, wtedy trzeba sięgnąć po lawetę posiadającą wciągarkę, która pozwoli nie tylko przewieźć łódź w bezpieczny dla niej i dla nas sposób, ale również ułatwi nam zarówno załadunek, jak i rozładunek naszej łodzi. Do przewożenia tego rodzaju osprzętowania wymagane jest posiadanie uprawnień wyższych niż prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa do przewozu łodzi i jej uniwersalność 

Jeśli zależy nam na tym, aby dokonać szybkiego zakupu przyczepy przeznaczonej do przewożenia łodzi, powinniśmy znać kilka podstawowych danych, których potrzebować będziemy do wybrania odpowiadającego naszym potrzebom produktu. Należy przygotować dane takie jak dokładna waga całkowita naszej łodzi, jej długość mierzoną od dzioba do rufy, szerokość oraz wysokość całkowitą, te wszystkie dane pozwolą nam na dokonanie szybkiego zakupu, który z pewnością okaże się przydatny, kiedy będziemy mieli potrzebę przetransportowania naszej łodzi w sposób bezpieczny zarówno dla nas, jak i wszystkich uczestników ruchu lądowego. Doskonałą wiadomością dla każdego, kto zdecyduje się na zakup przyczepy do przewozu łodzi, będzie fakt, że tego rodzaju przyczepa doskonale sprawdzi się przy przewożeniu również wielu innych sprzętów, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o przetransportowanie naszego dobytku podczas przeprowadzki, czy dalekich wypraw. Odpowiednio wyposażona przyczepa może stać się wielofunkcyjną pomocą w różnych sytuacjach dzięki możliwości zmieniania swojej funkcjonalności w zależności od naszych potrzeb.

Przyczepa do przewozu łodzi, jednoosiowa, czy dwuosiowa, którą z nich wybrać?

Wybierając przyczepę do przewozu naszej łodzi, należy sobie zadać pytanie, czy lepszym rozwiązaniem w naszym przypadku będzie wybór przyczepy jednoosiowej, czy dwuosiowej? Podstawą naszego wyboru powinna być znajomość różnic pomiędzy tymi dwoma rodzajami przyczep. Bardzo ważną rzeczą, jaką powinniśmy brać pod uwagę, wybierając odpowiednią przyczepę, powinno być jej odpowiednie dostosowanie do posiadanego przez nas auta, za pomocą którego zamierzamy transportować przyczepę wraz ze znajdującą się na niej łodzią. W większości przypadków przyczepy jednoosiowe są zdecydowanie lżejsze i doskonale sprawdzają się w połączeniu z lżejszymi pojazdami, a przyczepy dwuosiowe świetnie sprawdzają się w połączeniu z autami o dużej masie. Przyczepa dwuosiowa doskonale nadaje się do przewozu łodzi ze względu na stabilność i bezpieczeństwo, jakie gwarantuje. Jeśli jednak nasza łódź jest dość mała, możemy rozważyć również wybór przyczepy jednoosiowej. Faktem jest, że nasz wybór powinien być uzależniony od wagi i wielkości łodzi oraz rodzaju posiadanego przez nas auta. Jeśli nie jesteśmy pewni, na jaki produkt powinien paść nas wybór, możemy skorzystać z pomocy specjalistów.

Przyczepa podłodziowa PP10-6413

Przyczepa podłodziowa do 7,5mb łodzi
Cena
0,00 zł brutto
0,00 zł netto

Przyczepa podłodziowa PP15-6413

Przyczepa podłodziowa do 7,5mb łodzi
Cena
0,00 zł brutto
0,00 zł netto

Filtruj według