Markizy

Czym są markizy i do czego służą? 

Każdy, kto staje się posiadaczem przyczepy kempingowej, pragnie, aby jej wnętrze było wyposażone w dodatki, które sprawiają, że zarówno jazda, jak i samo korzystanie z przyczepy będzie o wiele przyjemniejsze. Jednym z niezbędnych podczas wakacyjnego urlopu elementów wyposażenia...

Czym są markizy i do czego służą? 

Każdy, kto staje się posiadaczem przyczepy kempingowej, pragnie, aby jej wnętrze było wyposażone w dodatki, które sprawiają, że zarówno jazda, jak i samo korzystanie z przyczepy będzie o wiele przyjemniejsze. Jednym z niezbędnych podczas wakacyjnego urlopu elementów wyposażenia przyczepy są akcesoria zwane markizami, które stanowią skuteczną ochronę przeciwsłoneczną montowaną z boku przyczepy kempingowej. Jeśli wybierzemy odpowiedni rodzaj markizy, może ona się stać również dodatkowym pomieszczeniem na zewnątrz przyczepy kempingowej zarówno dla nas, jak i dla naszej rodziny i przyjaciół bez względu na panującą na zewnątrz pogodę. Markizy zapewniają cień i odrobinę chłodu w upalne dni, a w trakcie deszczu stanowią doskonałą osłonę przeciwdeszczową podczas spędzania czasu na zewnątrz w trakcie ulewy. Przed zainwestowaniem w odpowiedni rodzaj markiz, który będzie odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby, należy zapoznać się z najróżniejszymi rodzajami markiz i zdecydować, który z nich jest godzien naszej uwagi.

Rodzaje markiz dostępne na rynku 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów markiz wykonanych z najróżniejszych materiałów, które różnią się nie tylko tworzywem, z jakiego je wyprodukowano, ale również funkcjami. Przed podjęciem decyzji dotyczącej warto zapoznać się z rodzajami markiz dostępnymi na rynku. Często wybieranym przez klientów serwisu przyczep, rodzajem markiz są te wykonane z winylu ze względu na dużą ilość posiadanych przez nie zalet. Markizy winylowe odporne są na zarysowania i blaknięcie oraz zanieczyszczenia, oraz promienie UV. Kolejnym rodzajem markiz, na które często pada wybór osób posiadających przyczepę kempingową, są markizy akrylowe, które zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, a ponadto świetnie radzą sobie w każdych warunkach atmosferycznych od słońca, przez wiatr, aż po deszcz i śnieg. Tego rodzaju markizy schną w dość szybkim tempie, dlatego po intensywnych opadach łatwo będzie nam je doprowadzić do stanu, który pozwoli nam na ich dalsze użytkowanie. Kolejną dość popularną pozycją na rynku markiz, są te wysuwane z dachu, które nie wymagają montażu za każdym razem, kiedy chcemy ich użyć, wystarczy, że wysuniemy je z dachu naszej przyczepy. Wysuwane markizy doskonale nadają się jako produkt, który da nam cień w słoneczne dni. Na rynku istnieją również automatyczne markizy, które wysuwane są za pomocą dotknięcia jednego przycisku, który po ponownym naciśnięciu powoduje cofnięcie się markizy. Są to jedne z najłatwiejszych w użytkowaniu markiz, jednak ich cena jest nieco wyższa niż tych, których montaż i demontaż odbywa się w sposób ręczny. Tego rodzaju markizy mogą wymagać pomocy fachowca przy ich zamontowaniu. Markizy w stylu patio to produkty, które posiadają osłonę nie tylko od góry w postaci dachu, ale są wyposażone również w ściany oraz drzwi. Tego rodzaju markizy zapewniają nam dodatkową przestrzeń użytkową w trakcie wypoczynku.

Niezależnie od tego, jakie markizy wybierzemy, dzięki nim zyskamy pewność, że nasze wakacje w gronie najbliższych będą jeszcze przyjemniejsze.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Filtruj według