Jak dobrać przyczepę do transportu samochodów?

Przyczepka samochodowa może przydać się w wielu sytuacjach. O ile podczas budowy domu, wykończenia mieszkania czy przeprowadzki można skorzystać z usług firmy transportowej, to na dłuższą metę takie rozwiązanie po prostu się nie opłaca. Jeśli różnego rodzaju towary przewożone są często, a auto jest zbyt małe, przyczepa samochodowa okaże się idealnym rozwiązaniem. Jednak, jak przy każdym poważniejszym zakupie, tak i przy kupowaniu przyczepki, warto wszystko dokładnie przemyśleć i wybrać właściwy model.

Kto może jeździć samochodem z przyczepką?

Choć może się wydawać, że jazda samochodem z przyczepą wymaga dodatkowych uprawnień, to zgodnie z przepisami wcale tak nie jest. Posiadając prawo jazdy kategorii B, można jeździć samochodem o łącznej masie do 3500 kilogramów. Należy też sprawdzić na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego, ile wynosi DMC dla danego modelu pojazdu. Warto również pamiętać, że zgodnie z przepisami samochód z przyczepką to zespół pojazdów, a zatem obowiązują go inne ograniczenia prędkości.

Przyczepa samochodowa dopasowana do potrzeb

Przed zakupem warto postawić sobie pytanie, do czego przyczepa samochodowa jest nam potrzebna. Jeśli będziemy korzystać z niej stosunkowo rzadko, a przewożonych towarów nie jest dużo, możemy zdecydować się na mniejszą i tańszą przyczepkę bez hamulców. Jeśli jednak przyczepę kupujemy do firmy budowlanej albo oferującej usługi transportowe, konieczna będzie większa i droższa przyczepa samochodowa wyposażona w hamulce najazdowe i amortyzatory.
Kupując przyczepkę samochodową warto ponadto zwrócić uwagę na parametry tj.:
Wymiary – przyczepka musi być dopasowana do samochodu, za którym będzie jeździć,
Ładowność – należy dopasować ten parametr do rzeczywistych potrzeb,
Jakość wykonania konstrukcji,
Plandeka chroniąca przewożone przedmioty i zapewniająca bezpieczeństwo na drodze.

Jeśli często przewozimy różne przedmioty i dotąd korzystaliśmy z usług firm transportowych, szybko przekonamy się, że zakup przyczepki samochodowej okazał się trafioną i opłacalną inwestycją.

Skontaktuj się z nami

aby poznać aktualną cenę przyczepy.