Jak dobrać przyczepkę do przewozu quadów?

Mamy październik a za oknem nadal ładna pogoda. Dla miłośników ATV (all terrain vehicle – quad) oznacza to, że sezon quadowy trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to aby prędko miał się zakończyć.

Fajna zabawa na quadzie składa się z kilku podstawowych elementów. Pierwszy i podstawowym jest oczywiście quad-sprawny quad, drugim jest zgrana ekipa, która nawet w najgorszych warunkach znajdzie swoje miejsce, trzeci element to rzecz o której nie myślimy w pierwszej chwili, czyli sprzęt za pomocą którego będziemy mogli naszego quada bezpiecznie przewozić, czyli przyczepka do przewozu quadów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć nieco temat przyczep do przewozu quadów oraz wypunktujemy to na co warto zwrócić uwagę szukając odpowiedniego sprzętu, który będzie służył przez lata.

Najważniejsze pytania, które zadaje sobie każdy “quadowiec” to : 

  • jakie funkcje specjalne ma spełniać przyczepka?
  • ile quadów ma przewozić w jednym czasie?

Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Jesień to może być najlepszy okres na rozważenie modernizacji, zakupu lub serwisu przyczepy do quadów. Jako jedna z największy firm w kraju zajmująca się sprzedażą specjalistycznych przyczep, widzimy więcej przyczep niż większość innych ludzi. Rozmawiamy z użytkownikami tych przyczep, dzięki czemu wiemy czego potrzebujesz a czego należy unikać.

Cechy, które każda przyczepka do quadów powinna zawierać 

Domyślamy się, że zależy Ci na tym, aby holowanie lub przewożenie Twojego quada było przyjemne i aby nie budziło żadnego ryzyka związanego z niechcianymi awariami. Wiele awarii ma miejsce w momencie załadunku sprzętu na przyczepę, dlatego należy zwrócić na to uwagę. Najlepszym rozwiązaniem są najazdy, za pomocą których możesz bezpiecznie wjechać quadem na platformę.

Ciekawym, aczkolwiek rzadko spotykanym rozwiązaniem są najazdy boczne, które pozwalają wjechać quadem w poprzek przyczepki. Takie rozwiązanie pozwala na umieszczenie więcej niż jednego pojazdu na przyczepie.

Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie w przyczepie wciągarki. Nie ma nic gorszego niż wpychanie niesprawnego quada na przyczepę. O ile w warunkach miastowych jest to w miarę proste, o tyle w warunkach mocno terenowych potrafi przysporzyć sporo problemów. Wciągarki do przyczep zwyczajowo są traktowane jako wyposażenie dodatkowe. Dobre salony oferujące przyczepki do quadów posiadają w swojej ofercie również osprzęt dodatkowy, co więcej – posiadają również zespół specjalistów którzy takie akcesoria zamontują w Twojej przyczepie.

Najczęstsze skargi, które słyszymy od Klientów którzy posiadają przyczepkę do przewozu quadów

Poniżej przedstawimy kilka z najczęściej pojawiających się skarg. Są to wypowiedzi usłyszane od naszych Klientów, dzięki czemu możesz już teraz pomyśleć o tym co będzie w przyszłości i uniknąć podobnych rozczarowań. 

  • Na przyczepie można zmieścić tylko jednego quada,
  • Quada można załadować jedynie na tylną część przyczepy i trzeba obracać ręcznie aby zmieściły się na boki,
  • Moja przyczepa jest zbyt mała i nie mogę przewozić quadów moich znajomych,
  • Przyczepa jest zbyt ciężka i nie mieści się w mojej kategorii prawa jazdy.

Jeżeli planujesz zakup przyczepy do przewozu quadów, to nie wahaj się skontaktować ze specjalistami. Największy salonprzyczep w Polsce oferuje zarówno wsparcie merytoryczne jak i serwisowe. Dodatkowo na placu posiadamy ogromny wybór przyczep co pozwoli Ci zapoznać się z nimi “na żywo”, a nie tylko z poziomu ekranu w komputerze.

Skontaktuj się z nami

aby poznać aktualną cenę przyczepy.