Jak dobrać przyczepkę samochodową do firmy budowlanej?

Firmy budowlane na dzisiejszym rynku przedsiębiorczym wiodą prym w swoich działaniach oraz rozrastają się na coraz większą skalę. Działania budowlane wymagają nie tylko odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia i rozeznania, ale przede wszystkim profesjonalnych sprzętów, maszyn oraz samochodu służbowego, który będzie służył do przewożenia i transportu wszelkich narzędzi i maszyn. Niestety jednak nie zawsze auto dostawcze wystarcza, dlatego też wiele firm posiłkuje się przyczepami samochodowymi, dzięki którym transport staje się bezproblemowy, szybki i mniej czasochłonny. Na rynku istnieje wiele najróżniejszych modeli przyczepek samochodowych, które pełnią funkcję transportera bagażów wielkogabarytowych, jak również tych mniejszych. To, jakiej przyczepy będziemy potrzebować, zależy właśnie od wielkości rzeczy, które zamierzamy przetransportować. Wyróżniamy wiele podziałów takich przyczep, jednak głównie dzielimy je na przyczepki jednoosiowe i dwuosiowe.

Przyczepki jednoosiowe czy dwuosiowe– czym kierować podczas wyboru odpowiedniej?

Wybierając odpowiednią przyczepkę samochodową, należy zastanowić się nad naszymi potrzebami, związanymi z przyszłym użytkowaniem owej przyczepy. Jeśli jesteś właścicielem większej firmy budowlanej, zaś Twoje sprzęty i profesjonalne maszyny zajmują dużo miejsca, są pokaźnych rozmiarów, bądź po prostu bardzo często prowadzisz transport wielkogabarytowych produktów czy bagaży, postaw na przyczepki dwuosiowe, które charakteryzują dużą powierzchnią użytkowania oraz przyczepnością. Dwie osie sprawiają, że sprzęt jest bardziej wytrzymały i stabilny, natomiast zgodnie z przepisami, przyczepkę dwuosiową ważącą nie więcej aniżeli 750 kg, mogą prowadzić posiadacze prawa jazdy kategorii B, co jest ogromnym udogodnieniem. Przyczepki jednoosiowe zatem będą doskonałą opcją, jeśli Twoja firma budowlana jest prywatna, a co za tym idzie- jeśli posiadasz sprzęty i transportujesz rzeczy o średnich i małych gabarytach. Główną zaletą takich przyczep jest mniejszy ciężar, niż w przypadku przyczep dwuosiowych, co sprawia, że auto zużywa mniej paliwa. Parkowanie z taką przyczepką jest dużo łatwiejsze i sprawia mniej problemów, natomiast krótka droga hamowania to niewątpliwie kolejna cecha, sprzyjająca praktycznemu użytkowaniu.

Przyczepki samochodowe jako nieodzowny element wyposażenia firm budowlanych

Przyczepki samochodowe, zarówno jednoosiowe jak dwuosiowe, stanowią jeden z głównych elementów wyposażenia firm budowlanych, bez względu na to, czy jest to większe przedsiębiorstwo czy mniejsza, rodzinna firma. Dzięki swoim funkcjom znacznie ułatwiają prace remontowe, przewożenie mebli, narzędzi oraz profesjonalnych maszyn i urządzeń, które zajmują więcej miejsca aniżeli te standardowe. Decydując się na zakup przyczepy, która będzie służyła do celów budowlanych, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj i wielkość sprzętów, materiałów i przede wszystkim oszacowanie przewidywanej ilości zleceń. Prowadząc firmę rodzinną, która żyje swoim własnych życiem i powoli funkcjonuje w najbliższej okolicy, wystarczy zaopatrzyć się w mniejszą i lżejszą przyczepkę jednoosiową, która powinna w zupełności wystarczyć, nawet do przewożenia niektórych mebli podczas przeprowadzki czy remontu. Jeśli jednak planujesz poszerzyć swoją budowlaną działalność na większą skalę, zalecamy wybór przyczepki samochodowej dwuosiowej, dzięki której za jednym razem przetransportujesz większą ilość narzędzi oraz sprzęty i ładunki wielkogabarytowe.

Jak dopasować przyczepkę samochodową do potrzeb Twojej firmy?

Głównym aspektem, podczas wyboru odpowiedniej przyczepki samochodowej jest przede wszystkim rodzaj ładunku, jaki zamierzamy przewozić. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli w zupełności wystarczy Ci mniejsza przyczepka jednoosiowa, która jest przeznaczona do transportu małego bagażu- postaw właśnie na taką, jednak w przypadku, kiedy planujesz większe zlecenia, a co za tym idzie- rozwój działalności, zalecamy już przyczepki dwuosiowe. W obu rodzajach przyczep, jeśli ciężar nie przekroczy określonej wartości, wystarczy prawo jazdy kategorii B, natomiast jeśli wartość okaże się wyższa, należy postarać się o kategorię B96 bądź B+E. 

Skontaktuj się z nami

aby poznać aktualną cenę przyczepy.