Jak prawidłowo załadować przyczepę?

Jak prawidłowo załadować przyczepę?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup lub wynajem profesjonalnej przyczepy. Przyczepy pomocne są w wielu sytuacjach – podczas przeprowadzki, remontu, w chwili dalekiego wyjazdu. Najczęściej z przyczep korzystają firmy działające w wielu branżach – od branży spożywczej, budowlanej. Używając przyczepę musimy pamiętać o niezbędnych zasadach bezpieczeństwa – bez tego ani rusz. Złe rozplanowanie i zrealizowanie załadunku może skutkować poważnymi konsekwencjami. Jak prawidłowo załadować przyczepę i  o czym należy pamiętać?

Przyczepki samochodowe – złote zasady załadunku!

Dobry załadunek to komfort realizacji prac, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. O czym musimy pamiętać?

  • ciężkie przedmioty koniecznie trzeba zabezpieczyć pasami,

Bez tego ani rusz. Zabezpieczenie powinno wytrzymać co najmniej podwójną wagę ładunku (100% z przodu i 50% z tyłu i z boków). Dobre podpięcie pasami chroni przed przemieszczaniem się załadunku w czasie transportu: przed uszkodzeniami, czy nawet wydostaniem się towaru poza przyczepę, co oczywiście może okazać się niebezpieczne dla innych użytkowników drogi.

  • lżejsze przedmioty możemy zabezpieczyć siatką lub liną,

Otwarte platformy towarowe powinny być zabezpieczone od góry. Siatka chroni przede wszystkim przed uszkodzeniem między innymi towarów szklanych.

  • wyróżnij  ładunki wystające,

Produkt musi być widoczny dla innych pojazdów. Towary wystające poza przyczepę muszą być oznaczone flagą, po zmroku czerwonymi  światłami. Jeśli przewozimy coś z przodu auta – tutaj stosujemy białe lampy.

  • przeprowadź kontrolę bezpieczeństwa przed podróżą,

Skontroluj przede wszystkim czy zaczep  kulowy jest przypięty. Upewnij się czy światła są dobrze podłączone i działają prawidłowo. Zaobserwuj czy kabel bezpieczeństwa jest na pewno podłączony.

Co jeszcze jest ważne przy załadunku przyczepki samochodowej?

Podstawa przy montowaniu przyczepki samochodowej  – powinna być ona podpięta do haka holowniczego w czasie załadunku, jednocześnie nie może przeciążyć koła podporowego. W razie jakichkolwiek problemu z przyczepą należy bez zastanowienia zareagować i szukać pomocy. Warto zgłosić się do najbliższego lub zaufanego serwisu przyczep samochodowych – tam zespół specjalistów “zdiagnozuje problem i pomoże naprawić lub usunąć problem. Jeśli znajdziemy godny zaufania serwis przyczep samochodowych możemy realizować poszczególne zlecenia bez stresu i nerwów.

Skontaktuj się z nami

aby poznać aktualną cenę przyczepy.