Przyczepy samochodowe

Pełna oferta naszych przyczep

Przyczepy samochodowe 

Kupno przyczepy wymaga dokładnego określenia jej zastosowania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lawet, które dostosowane są do transportu innych towarów. Z tego powodu warto zastanowić się nad zakupem przyczepy jednoosiowej bądź dwuosiowej. W asortymencie naszej firmy znajdą Państwo zróżnicowane lawety, które z pewnością sprostają nawet wysokim wymaganiom.

przyczepy samochodowe

Filtry:

Producent:
Kategoria:
Zakres DMC:
Hamowana:
Długość:

Przyczepy samochodowe  – jak wybrać najlepszą?

Na rynku dostępnych są setki modeli przyczep samochodowych o różnych zastosowaniach i parametrach. Aby wybrać najwłaściwszy model, warto zastanowić się nad zastosowaniem.

Lekkie przyczepy samochodowe –  jednoosiowe

Potrzebujesz niewielkiej, zwrotnej przyczepki do przewozu niewielkich i stosunkowo lekkich ładunków? Prawdopodobnie wystarczy Ci lekka dwókółka na jednej osi (znajdziesz je na naszej w kategorii przyczep jednoosiowych). Spokojnie przewieziesz na niej ładunek od 300 do około 750 kilogramów, bez ryzyka zbyt dużego ciężaru. Wielką zaletą przyczep jednoosiowych są niewielkie rozmiary, prosta obsługa i lekkość w prowadzeniu. Większość modeli można holować bez dodatkowych uprawnień – wystarczy prawo jazdy kategorii B. 

Przyczepy samochodowe dwuosiowe – idealne dla większych ładunków

Dla fanów przyczep dwuosiowych największą zaletą jest nie tylko większy udźwig.  To przede wszystkim lepsza stabilność na drodze i pewność prowadzenia. Dzięki temu maleje ryzyko, że w przypadku manewrów na drodze, przyczepka przewróci się bądź odłączy od samochodu. Co za tym idzie, wzrasta także bezpieczeństwo poruszania się po drogach. W tym rodzaju lawety, dzięki obecności czterech kół, kontakt z podłożem jest zdecydowanie większy niż w typie jednoosiowym, a to zmniejsza się ryzyko wpadnięcia w poślizg podczas jazdy w trudnych warunkach. 

Stabilność i pewność prowadzenia oraz fakt, że równomiernie obciążona jest cała przyczepa, a nie ciągnący ją samochód, zespół pojazdów może poruszać się dużo szybciej i sprawniej niż w przypadku doczepki z jedną osią. 

Przyczepy samochodowe do potrzeb specjalnych

Rynek przyczep samochodowych nie zapomina o pasjonatach i specjalistach branż wymagających transportu kosztownego sprzętu. Dzięki temu bez problemu znajdziesz model lawety idealnie dostosowany do swoich potrzeb. 

  • przyczepy do transportu skuterów i motocykli pozwalają na bezpieczny transport jednośladu w przypadku awarii, transportu na tor czy wyjazdu na urlop. Doskonale przemyślane modele pozwalają na  wygodny transport jednego lub więcej motocykli, w sposób pewny i bezpieczny.
  • przyczepy podłodziowe to must-have dla pasjonatów żeglarstwa lub letnich szaleństw na motorówkach. Niezależnie który wariant wybierasz – dobra przyczepa podłodziowa pozwoli Ci wygodnie transportować łódkę pomiędzy akwenami. W ofercie posiadamy zarówno proste i niedrogie przyczepki podłodziowe, jak i droższe lawety z możliwością zadbania o każdy aspekt transportu – od perfekcyjnego zabezpieczenia kadłuba po lekkie wodowanie. 
  • Przyczepy samochodowe do przewozu sprzętu, jak maszyny budowlane, wózki widłowe czy kosztowne maszyny wykorzystywane w innych branżach, to pojazdy posiadające specjalną konstrukcję oraz szereg ulepszeń pozwalających na bezpieczny przewóz drogiego sprzętu bez obawy o ich uszkodzenie. Pakiety dodatkowego wyposażenia dają gwarancję, że ładunek dotrze na miejsce w idealnym stanie. W ofercie posiadamy lawety dostosowane do większości branż wymagających transportu ciężkich ładunków, a nasi pracownicy doskonale wiedzą, jak dobrać model przyczepy dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości budżetowych. 

Ile kosztuje przyczepa?

Koszt przyczep samochodowych może różnić się w zależności od typu lawety, jej przeznaczenia, wyposażenia oraz producenta. Najtańsze warianty jednoosiowe zaczynają się już od kwoty 4500 zł. Trochę droższe będą przyczepy dwuosiowe, jednak i w tym segmencie można znaleźć zarówno stosunkowo niedrogie przyczepki, jak i bardziej kosztowne modele z górnej półki. Specjalistyczne lawety z pakietem dodatkowego wyposażenia cechują się najwyższą ceną, za którą idzie niepodważalna jakość – dzięki temu mamy pewność, że będą one spełniały oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.  

W Salonie Przyczep masz pewność, że przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę wraz z wyceną tak, abyś mógł wybrać najlepszy wariant przyczepy, który uwzględnia Twoje oczekiwania, potrzeby i zmieści się w założonym budżecie. 

Nie masz pewności, jaką przyczepę wybrać?
Zadzwoń do nas – pomożemy wybrać odpowiedni model. 
+48 507 426 158

Skontaktuj się z nami

aby poznać aktualną cenę przyczepy.